מתן שירות בפריסה ארצית
שעות פעילות: 09:00-16:00
Breadcrumb Image
הקמת בריכת שחיה פרטית
Home מאמרים הקמת בריכת שחיה פרטית
01 Sep 2021  /  by Asta Pool Services   /   0 Comments

הקמת בריכה פרטית: כל אחד יכול

 

הדעה הרווחת היא שבריכות פרטיות הן נחלתם של העשירים בלבד. זה הדימוי שגדלנו עליו בסרטים. אחרי הכול, מרבית הציבור בישראל לא יכול להרשות זאת לעצמו, והוא ייאלץ להסתפק בקאנטרי או בבריכה העירונית. האמנם? העובדות מראות כי בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים הבינו כי הדרך להקמת הבריכה אינה כה ארוכה, וניתן לשחות בה מבלי לטבוע בבור כלכלי עמוק.

על בריכות פרטיות

ההערכות מדברות על כך שיש בישראל כיום כ-15,000 בריכות פרטיות. כמו כן, עובדות אחרות מצביעות על קצב גידול של מספר אחוזים מדי שנה. מן העבר השני של המשוואה, הרי שיש ירידה בעלות בניית הברכה. למעשה, הרי שכיום כל אדם שברשותו חצר פרטית יכול למעשה להתקין בה בריכה.

יש לזכור כי המונח “בריכה פרטית” רחב בכל קנה מידה. הבריכות השונות נבדלות ביניהן במספר רב של פרמטרים. הנתונים הטכניים, למשל: ברור כי כל בריכה מגיע בגודל מסוים, ונבנית לעומק מוגדר מראש. בנוסף, ברור כי ישנן בריכות עם עומק קבוע, לעומת כאלה שהעומק שלהן משתנה (אידיאליות למשפחות עם ילדים או קשישים).

מגוון סוגי הבריכות

ברמה הכללית, ראוי להבחין בין מספר סוגים עיקריים של בריכות פרטיות. הסוג האיכותי והיקר ביותר הוא בריכת בטון, אשר רצוי לתכנן אפילו טרם הקמת הבית. בהקמת בריכה מסוג זה נעשה שימוש, מטבע הדברים, בבטון חזק בעובי של כמה עשרות סנטימטרים, אשר נדרש לדאוג לאיטום שלו.

הבריכה המתועשת (מודולרית) היא סוג נפוץ נוסף, אשר מבוסס על מספר חומרים עיקריים: פלדה מגולוונת, בטון, ויניל ועוד. בריכות אלה נחשבות לזולות יותר, וניתן לבנות אותן גם לאחר שהבית עומד לו כבר. בריכה עשוית פיברגלס היא זן מרכזי נוסף, אשר עשוי מחומר זה וכן מציפוי אקרילי. אלו בריכות המוקמות תוך יום או יומיים, אך נחשבות לבטוחות פחות.

לבסוף, הסוג האחרון של בריכות כבר לא מצריך כל פעולה הכנה (או חפירה), ואפילו לא אישור מטעם הרשות המקומית. אלו הן הבריכות העיליות, אשר מושמות על הקרקע ואליהן נדרש לטפס. בריכה זו היא הזולה ביותר, וניתן לשים אותה בחצר תוך מספר שעות. החיסרון העיקרי שלה הוא אסתטי, שעה שהיא לא משתלבת לרוב באופן אידיאלי בחצר.

יתרונות הבריכות הפרטיות

בלי קשר לסוג הבריכה אשר בוחרים, לא צריך להכביר על יתרונותיה. על רקע האלטרנטיבה של הליכה לבריכה העירונית, פתרון זה חוסך בזמן ובכסף כאחד. מצד אחד, נמנעות כל ההכנות שבהתארגנות ובנסיעה לבריכה, וכן הזמן הנדרש לנסיעות. מן העבר השני של המשוואה, בריכה פרטית מונעת גם רכישה של מנוי משפחתי יקר לבריכה, את הוצאות הדלק עבור הנסיעות, רכישת אוכל לילדים (במחירים מופקעים) ועוד.

הבריכה משפרת את איכות החיים של כל מי שמתגורר בבית, או לחילופין מגיע לבקר בו. היא מאפשרת בילוי משפחתי שקט מהמעלה הראשונה, תורמת לאווירה בבית ומגדילה את אפשרויות האירוח. כמו כן, הרי שהבריכה מגדילה את שווי הנכס בעשרות אחוזים, ותורמת למוניטין של המתגוררים בו.

אז איך מתחילים?

הקמה של בריכה פרטית היא עסק למקצוענים בלבד. כיום, פועלות בישראל חברות אשר מציעות את כל שלבי התהליך: החל מהתכנון הראשוני, דרך הכנת התשתיות וההקמה בפועל ועד לליווי באחזקת הבריכה. משך ההקמה משתנה, כאמור, בהתאם לגודל הבריכה ולסוגה.

טרם הבחירה בבריכה, יש לתת את הדעת על מספר סוגיות עיקריות. התקציב, כמובן, מהווה אחת המרכזיות, כמו גם הנפח אשר זמין בחצר הבית. רצוי להתייעץ עם בעלי מקצוע טרם הבחירה, ולדעת שבכל מקרה קשה לטעות עם בריכות פרטיות.

Tags: