מתן שירות בפריסה ארצית
שעות פעילות: 09:00-16:00
Breadcrumb Image
בריכות פרטיות – כיצד לבחור את הבריכה הנכונה
Home מאמרים בריכות פרטיות – כיצד לבחור את הבריכה הנכונה
01 Sep 2021  /  by Asta Pool Services   /   0 Comments

בריכה פרטית בבית היוותה מאז ומעולם סמל מעמד. בעבר, בריכות פרטיות אפיינו וילות יוקרתיות ובתי ענק. כיום, שוק הבריכות הפרטיות הפך פופולארי יותר, וגם בני מעמד הביניים יכולים להרשות לעצמם להתהדר בבריכת פאר בחצר או בגינה.


סוגי בריכות
הבריכות הנפוצות ביותר להתקנה בחצר הבית הן בריכות ניידות או עיליות, בריכות מתועשות ובריכות בטון.

  • הבריכה הניידת השכיחה ביותר היא אותה בריכה פלסטיק מתנפחת הניתנת לרכישה ברשתות השיווק השונות. מתאימה לטבילה מפעם לפעם ומשמשת בעיקר ילדים. ברכישת בריכה כזו חשוב להקפיד על התאמתה לגיל הילדים, לגודל הגינה ועמידתה בתו תקן של מכון התקנים הישראלי.
  • בריכה עילית הינה בריכה עשויה פיברגלאס איכותי או עץ טבעי דקורטיבי. ניתנת להצבה על פני השטח, מגיעה בצירוף סולם ומסנן ומתאימה בעיקר לטבילות וצינון בימי הקיץ החמים. ניתן להציבה כמעט בכל שטח וללא היתרי בנייה מיוחדים.
  • בריכה מתועשת – שלד הבריכה עשוי פלדה מגולוונת בעל ציפוי יריעת ויניל אטומה וגמישה. השלד מיוצר מראש במפעלים שונים ומבחר הגדלים והצורות רחב כך שניתן להתאימה לכל צורך ולכל עיצוב. הבריכה המתועשת עולה כמחצית מבריכת בטון וניתן להרכיבה תוך עשרה ימים בכל שטח ובעיקר בשטח קיים וללא תכנון מוקדם.
  • בריכת בטון – נחשבת לבריכה שעלותה יקרה מאחר ותהליך הבנייה מורכב ומוקפד יותר. יש צורך בתשתית נרחבת והיא נבנית בעיקר כחלק מתהליך בניית הבית. בריכת הבטון מושתת על יציקת בטון בקרקע, איטום הרמטי למניעת חדירת מים אל תוך הקרקע וציפוי הבטון באריחי קרמיקה יקרים.גודל הבריכה

כמובן שגודל הבריכה יותאם לגודל המוקצה לה בשטח הבית. גודל הבריכה יותאם לצרכים, ישנם אנשים אשר מייעדים את הבריכה לשחייה ובריכה כזו דורשת שטח נרחב יותר. כאשר הבריכה מיועדת לרחצה ולשימושם של כל בני הבית, מומלץ להתאימה לגילאים השונים ולחלק אותה כך שתהא עמוקה בחלקה ורדודה בחלקה השני. עומקה של בריכה המיועדת לשכשוך, טבילה או שעשוע ינוע בין 80 ס”מ ל 160 ס”מ. עומקה של בריכה המיועדת לשחייה יגיע גם ל 240 ס”מ.

תוספות לבריכות פרטיות
לאחר בחירת הבריכה ובנייתה, חשוב להתאים עבורה את התוספות המתאימות אשר יהפכו אותה לבריכה יוקרתית ומפנקת עוד יותר.
  • תאורה – בבריכות מתועשות או בריכות הבטון ניתן לשלב תאורה מיוחדת אשר תשדרג את האווירה ותעצים את החוויה. ניתן לשלב תאורת לדים מחליפה צבעים, תאורה עמומה ותאורה תת מימית.
  • כיסוי בריכה – חשוב מאוד לרכוש כיסוי לבריכה. הכיסוי הינו פתרון אידיאלי לשמירה על מי הבריכה נקיים ובעלי טמפרטורה אחידה. כיסוי איכותי יקטין את בלאי הבריכה, יקטין את התאיידות המים ובכך יחסוך בשימוש נוסף במים. כמו כן, כיסוי הכרחי לבטיחות דרי הבית וימנע נפילות מיותרות.  קיימים סוגי כיסויים שונים, כיסויים צפים אשר ניתן למתוח בצורה ידנית וכיסויים המופעלים בצורה אוטומטית באמצעות מנוע. הכיסויים האיכותיים קשיחים ועמידים וניתן אפילו להלך עליהם כשהם מונחים על גבי מי הבריכה.  בנוסף, ניתן להרכיב גדר אשר תתחום את שטח הבריכה ותמנע נפילה.
  • תוספות לבריכה מתועשת – בבחירת בריכה מתועשת היתרונות הם רבים מאחר וניתן להוסיף מגוון תוספות אטרקטיביות. את ציפוי הויניל ניתן לבחור מתוך מגוון צבעים וגוונים ולהתאים את הצבע לעיצוב הכללי של הבית והחצר. כמו כן, ניתן ליצוק מדרגות דקורטיביות פינתיות או מעוגלות המותאמות לגודל הבריכה ומכוסות אף הן באותו כיסוי ויניל אשר יקנה מראה אחיד ועשיר. ניתן להוסיף מפלים מעוצבים, זרמי מים מצידי המדרגות ולחפות את הקרקע המקיפה במשטח דק יוקרתי או אריחי קרמיקה מרהיבים.

 

Tags:

מאמרים אחרונים

מבחר שירותי בריכה
בריכות פרטיות – כיצד לבחור את הבריכה הנכונה

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים