מתן שירות בפריסה ארצית
שעות פעילות: 09:00-16:00
Breadcrumb Image
בריכה פרטית בבית – הבדלים עיקריים
Home מאמרים בריכה פרטית בבית – הבדלים עיקריים
01 Sep 2021  /  by Asta Pool Services   /   0 Comments

בריכה פרטית בבית היא חלומו הרטוב של כל ישראלי. החום והלחות המאפיינים את מדינת ישראל במרבית ימות השנה, מאפשרים שימוש תדיר ומרבי בבריכה פרטית הממוקמת בחצר הבית. הגשמת החלום היא אפשרית ומעבר להנאה הצרופה קיים גם הפן הרווחי – בריכה פרטית תשדרג כל נכס קיים.

בריכה עילית – הפתרון הקל

אחד הדברים הראשונים שחשוב לשים עליהם את הדעת, היא ההחלטה האם הבריכה תהיה בריכה עילית או בריכה אשר שקועה באדמה. בריכה עילית, כשמה כן היא, ממוקמת על פני הקרקע ולכן היא גם קלה יותר להקמה ואינה דורשת עבודה נוספת למעט עבודת ההרכבה.  
בריכה עילית איכותית תהא עשויה עץ טבעי המצופה ויניל, אך ניתן למצוא בשוק גם בריכות פשוטות יותר העשויות יריעות פוליאסטר בלבד. הבריכה מגיעה במספר גדלים קבועים, בצורה מרובעת, מלבנית או בעלת שמונה צלעות. לרוב, בריכה עילית תימכר בצירוף משאבה, מסנן וסולם אשר יקנה גישה נוחה ובטוחה יותר. בריכה עילית תהווה פתרון כלכלי מצוין לאלו המעוניינים בבריכה בגינתם בהשקעה כספית נמוכה יחסית. את הבריכה העילית ניתן למקם על פני הקרקע בצורה מובלטת או לבנות סביבה דק להגבת המשטח עליו היא ממוקמת דבר המעניק תחושת אחידות וחוויה של בריכה שקועה לכל הדעות. חשוב מאוד לקנות בריכה עילית במקומות מוכרים אשר יבטיחו אחריות מלאה במידת הצורך.

בריכה שקועה – השקעה מתגמלת ובעיקר מפנקת
בריכה שקועה באדמה נחלקת לשני סוגי הקמה עיקריים – בריכות מתועשות ובריכות בטון.

בריכת בטון – נחשבות יוקרתית אך גם יקרה יותר. תהליך ההתקנה מבוסס על יציקת בטון במקום הנבחר. בריכת בטון נבנית בתהליך בניית הבית על פי רוב, ומורכב יותר לבנות אותה לצד נכס קיים. לצורך בניית בריכת בטון נדרשים אישורים והיתרים מיוחדים: אישורי בנייה מהרשות המקומית, אישורי מהנדס וקונסטרוקציות מורכבות. זמן הבנייה ממושך ואורך מספר חודשים מאחר והוא דורש עבודות הכנה ותשתית מוקפדות.

בריכה מתועשת הינה בריכה המיוצרת מראש במפעל ומגיעה מוכנה להתקנה. הברכות המתועשות האיכותיות עשויות פלדה ומצופות ביריעות ויניל.

  • גודל וצורה – היתרונות הבולטים של בריכה מתועשת היא השפע הבלתי נדלה של אפשרויות הגודל והצורה. באפשרותו של כל אדם לבחור את הבריכה אשר תתאים לחלומו ולצרכים האישיים שלו ושל בני ביתו.
  • עלות ואישורים – בריכה מתועשת ניתנת לבנייה והרכבה גם בבית או מבנה קיים ואינה דורשת הכנות מוקדמות או אישורי בנייה שונים ומשונים. כמו כן, מאחר והבריכה מיוצרת מראש במפעל, העלות הכספית נמוכה כמחצית מעלות בניית בריכת בטון וניתן לבחור את הבריכה בהתאם לתקציב אשר הוגדר מראש.
  • תחזוקה ושיפוץ – בריכה מתועשת אינה דורשת תחזוקה מיוחדת ואיתור פגעים או נזילות קל ונגיש יותר לטיפול מאשר בריכת בטון. במידת הצורך, שיפוץ בריכה מתועשת קל יותר ודורש רק את החלפת יריעות הויניל, בניגוד לבריכת בטון אשר דורשת החלפת אריחי הקרמיקה בעלות כספית גבוהה ביותר.
  • עמידות – גוף הבריכה המתועשת מתאים עצמו לסוג הקרקע ולתנודת הקרקע כך שניתן למקמה ללא תלות בתווי השטח.
  • מהירות ההתקנה – היתרון הבולט ביותר. בריכה מתועשת ניתנת להרכבה תוך עשרה ימים בדרך כלל, כך שניתן ליהנות מחוויית הטבילה והשחייה באופן מיידי.
  • עיצוב סביבתי – הבריכה המתועשת הינה פריט נוי לכל דבר וניתן לשדרג את סביבתה בתוספת חיפוי אריחי קרמיקה מיוחדים, להוסיף מדרגות דקורטיביות בתוך הבריכה, להעצים את מראה הבריכה ולשוות לה מראה יוקרתי ואיכותי.

חשוב לרכוש בריכות מתועשות במקומות איכותיים ומוכרים אשר יבטיחו אחריות למספר שנים.

 

 

Tags:

מאמרים אחרונים

מבחר שירותי בריכה
בריכה פרטית בבית – הבדלים עיקריים

לקבלת הצעת מחיר מלאו פרטים